Product Details
Basic Info.
Model NO.
WS JD LF 110
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Power Machine
Specification
16*16*16
Trademark
kmisno
Origin
China
HS Code
8409919990
Product Description
| Brand Name | KMISNO |
| Origin | CN(Origin) |
| Item Diameter | 15inch |
| Item Height | 15inch |
| Item Length | 15inch |
| Displacement (ml) | 110cc |
| Material Type | Aluminium |
| Item Weight | 0.11kg |
| Item Width | 15inch |
| No. of Cylinders | 1 Cylinder |
| External Testing Certification | CCC |
| Model Name | WS JD LF 110 |
| Bore Diameter | 52.4mm |
| Pin Diameter | 13mm |
| Pin Length | 41.5mm |
| Ring Size | 1.0*1.0*2.0mm |

![[Hot Item] Motorcycle 52.4mm Piston 13mm Pin Set for Chinese 110cc Roketa Kazuma Taotao SSR ATV Dirt Bike](https://www.micstatic.com/landing/www/product/img/2017/company-profile-block-placeholder.jpg?_v=1765452934246)



