Product Details
Basic Info.
Model NO.
GN250
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Power Machine
Specification
16*16*16
Trademark
kmisno
Origin
China
HS Code
8409919990
Product Description
| Brand Name | KMISNO |
| Origin | CN(Origin) |
| Item Diameter | 15inch |
| Item Height | 15inch |
| Item Length | 15inch |
| Displacement (ml) | 250cc |
| Material Type | Aluminium |
| Item Weight | 0.5kg |
| Item Width | 15inch |
| No. of Cylinders | 1 Cylinder |
| External Testing Certification | CCC |
| Model Name | GN250 |
| Bore Diameter | 72mm |
| Pin Diameter | 18mm |
| Pin Length | 58.88mm |
| Ring Size | 1.0*1.2*2.5 mm |

![[Hot Item] Motorcycle 72mm Piston Bore 18mm Pin Ring Set for Suzuki Gn250 Dr250 Gz250 Dr Gz Gn 250 engine Spare Parts](https://www.micstatic.com/landing/www/product/img/2017/company-profile-block-placeholder.jpg?_v=1765452934246)



