Product Details
Basic Info.
Model NO.
TY223
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Power Machine
Specification
16*16*16
Trademark
kmisno
Origin
China
HS Code
8409919990
Product Description
| Brand Name | KMISNO |
| Item Diameter | 15inch |
| Item Height | 15inch |
| Item Length | 15inch |
| Displacement (ml) | 223cc |
| Material Type | aluminium |
| Item Type | Engines |
| Item Weight | 2.3kg |
| Special Features | High Quality |
| Item Width | 15inch |
| No. of Cylinders | 1 Cylinder |
| External Testing Certification | ISO9000 |
| Model Name | TY223 |
| Bore diameter | 65.5 mm |
| Pin diameter | 13 mm |
| Ring size | 1.0*1.0*2.0 mm |
| Distance between two edge | 76.5 mm |
| Product type | OEM |
| Cylinder kit including | as the first picture shown |

![[Hot Item] 99 High Quality Motorcycle Cylinder Piston Ring Gaskte Kit for Tyan Ty223 Ty 223 Bosuer Dirt Bike off Road Raw Color](http://image.made-in-china.com/2f0j00HbpVSAjRZCgf/99-High-Quality-Motorcycle-Cylinder-Piston-Ring-Gaskte-Kit-for-Tyan-Ty223-Ty-223-Bosuer-Dirt-Bike-off-Road-Raw-Color.webp)



