Product Details
Basic Info.
Model NO.
GY6-80
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Power Machine
Specification
16*16*16
Trademark
kmisno
Origin
China
HS Code
8409919990
Product Description
| Brand Name | kmisno |
| Origin | CN(Origin) |
| Item Diameter | 15inch |
| Item Height | 15inch |
| Item Length | 15inch |
| Displacement (ml) | 80cc |
| Material Type | aluminium |
| Item Type | Engines |
| Item Weight | 0.95kg |
| Item Width | 15inch |
| No. of Cylinders | 1 Cylinder |
| External Testing Certification | ISO9000 |
| Model Name | GY6-80 |
| Bore diameter | 47 mm |
| Pin diameter | 13 mm |
| Ring size | 1.0*1.0*2.0 mm |
| Effective Height | 53.2 mm |
| Product type | OEM |
| Cylinder kit including | as the first picture shown |

![[Hot Item] 25 Motorcycle Cylinder Piston Ring Gasket Kit 47mm Big Bore for Gy6 80 139qma 139qmb Moped Scooter ATV Quad Taotao Engine Parts](https://www.micstatic.com/landing/www/product/img/2017/company-profile-block-placeholder.jpg?_v=1765452934246)



