Product Details
Basic Info.
Model NO.
SPACY 110 GGC
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Power Machine
Specification
16*16*16
Trademark
kmisno
Origin
China
HS Code
8409919990
Product Description
| Brand Name | KMISNO |
| Origin | CN(Origin) |
| Item Diameter | 15inch |
| Item Height | 15inch |
| Item Length | 15inch |
| Displacement (ml) | 110cc |
| Material Type | Aluminium |
| Item Type | Engines |
| Item Weight | 1.55kg |
| Special Features | High Quality |
| Item Width | 15inch |
| No. of Cylinders | 1 Cylinder |
| External Testing Certification | ISO9000 |
| Model Name | SPACY 110 GGC |
| Bore diameter | 50 mm |
| Pin diameter | 13 mm |
| Distance between two edge | 73 mm |
| Product type | OEM |

![[Hot Item] 75 Motorcycle Cylinder Kit Piston Ring Gasket for Honda Spacy 110 SCR110 SCR 110 Ggc SCR1101wha SCR1104wha](https://www.micstatic.com/landing/www/product/img/2017/company-profile-block-placeholder.jpg?_v=1765453306872)



