Product Details
Basic Info.
Model NO.
CBF150
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Power Machine
Specification
16*16*16
Trademark
kmisno
Origin
China
HS Code
8409919990
Product Description
| Brand Name | kmisno |
| Origin | CN(Origin) |
| Item Diameter | 10inch |
| Item Height | 10inch |
| Item Length | 10inch |
| Displacement (ml) | 150cc |
| Material Type | aluminium |
| Item Type | Engines |
| Item Weight | 1.64kg |
| Item Width | 10inch |
| No. of Cylinders | 1 Cylinder |
| External Testing Certification | ISO9000 |
| Model Name | XR 150 CBF 150 CBF150 modified |
| Bore diameter | 57.3mm |
| Pin diameter | 14 mm |
| Ring size | 0.8*0.8*1.5 mm |
| Distance between two edge | 62.3 mm |
| Product type | OEM |
| Cylinder kit including | as the first picture shown |

![[Hot Item] 48 Motorcycle Cylinder Kit Big Bore 57.3mm for Honda Xr150 Cbf150 Xr150L](http://image.made-in-china.com/2f0j00HoNrymBFMPug/48-Motorcycle-Cylinder-Kit-Big-Bore-57-3mm-for-Honda-Xr150-Cbf150-Xr150L.webp)



