Product Details
Basic Info.
Model NO.
TY189
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Power Machine
Specification
16*16*16
Trademark
kmisno
Origin
China
HS Code
8409919990
Product Description
| Brand Name | KMISNO |
| Item Height | 15inch |
| Displacement (ml) | 189cc |
| Item Length | 15inch |
| Item Width | 15inch |
| Item Type | Engines |
| Special Features | High Quality |
| Model Name | TY189 |
| Material Type | aluminium |
| No. of Cylinders | 1 Cylinder |
| External Testing Certification | ISO9000 |
| Item Weight | 1.95kg |
| Item Diameter | 15inch |
| Bore diameter | 65.5 mm |
| Pin diameter | 13 mm |
| Ring size | 1.0*1.0*2.0 mm |
| Distance between two edge | 69 mm |
| Product type | OEM |

![[Hot Item] 105 High Quality Motorcycle Cylinder Piston Ring Gasket Kit for Tyan Ty189 Ty 189 Bosuer Dirt Bike Engine Spare Parts Raw Color](http://image.made-in-china.com/2f0j00GotVrTRcIMps/105-High-Quality-Motorcycle-Cylinder-Piston-Ring-Gasket-Kit-for-Tyan-Ty189-Ty-189-Bosuer-Dirt-Bike-Engine-Spare-Parts-Raw-Color.webp)



