Product Details
Basic Info.
Model NO.
GD110
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Power Machine
Specification
16*16*16
Trademark
kmisno
Origin
China
HS Code
8409919990
Product Description
| Brand Name | KMISNO |
| Origin | CN(Origin) |
| Item Weight | 1.85kg |
| Item Width | 15inch |
| Item Type | Engines |
| Item Height | 15inch |
| Model Name | GD110 |
| Material Type | aluminium |
| Displacement (ml) | 110cc |
| No. of Cylinders | 1 Cylinder |
| External Testing Certification | ISO9000 |
| Item Length | 15inch |
| Item Diameter | 15inch |
| Bore diameter | 51 mm |
| Pin diameter | 14 mm |
| Ring size | 1.0*1.0*2.0 mm |
| Distance between two edge | 72.5 mm |
| Product type | OEM |

![[Hot Item] 59 High Quality Motorcycle Cylinder Piston Ring Gaskte Kit for Suzuki Gd110 Gd 110 110cc Engine Spare Parts](https://www.micstatic.com/landing/www/product/img/2017/company-profile-block-placeholder.jpg?_v=1765453653664)



