Product Details
Basic Info.
Model NO.
CG200
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Water-Cooled
Energy Transformation
Power Machine
Specification
16*16*16
Trademark
kmisno
Origin
China
HS Code
8409919990
Product Description
| Brand Name | KMISNO |
| Origin | CN(Origin) |
| Item Diameter | 1inch |
| Item Height | 10inch |
| Item Length | 10inch |
| Displacement (ml) | 200cc |
| Material Type | aluminium |
| Item Type | Engines |
| Item Weight | 2.45kg |
| Item Width | 10inch |
| No. of Cylinders | 1 Cylinder |
| External Testing Certification | ISO9000 |
| Model Name | CG200 |
| Bore diameter | 63.5 mm |
| Pin diameter | 15 mm |
| Effective height | 75.5 mm |
| Product type | OEM |

![[Hot Item] 58 High Quaity Motorcycle Cylinder Kit 63.5mm Bore for Lifan Cg200 Cg 200 200cc Uitralcold Engine Spare Parts](https://www.micstatic.com/landing/www/product/img/2017/company-profile-block-placeholder.jpg?_v=1765453306872)



