Product Details
Basic Info.
Model NO.
GY6 60
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Power Machine
Specification
16*16*16
Trademark
kmisno
Origin
China
HS Code
8409919990
Product Description
| Brand Name | KMISNO |
| Origin | CN(Origin) |
| Displacement (ml) | 60cc |
| Item Weight | 0.15kg |
| No. of Cylinders | 1 Cylinder |
| External Testing Certification | CCC |
| Model Name | GY6 60 |
| Ring Size | 1.0mm*1.0mm*2.5mm |
| Bore Diameter | 44mm |
| Pin Diameter | 13mm |
| Pin Length | 34.55 |

![[Hot Item] High Quality Motorcycle 44mm Piston 13mm Pin Ring Gasket Set for Gy6-60 60cc 139qmb 139qma Moped Scooter Dirt Bike ATV Taotao](https://www.micstatic.com/landing/www/product/img/2017/company-profile-block-placeholder.jpg?_v=1765453129084)



