Product Details
Basic Info.
Model NO.
SYM125/SYM150
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
Middle East, Europe, South Asia, Africa
Shipping Port
Ningbo, Guangzhou
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
50000/Year
Product Description
Motorcycle Accessories Motorcycle Cylinder Block Kit for PIAGGIO SYM125 SYM150
| Product Name | Cylinder |
| Model | SYM125/SYM150 |
| Bore Size | 52.40mm/57.40mm |
| Total Height | 91.00mm |
| Face To Face Height | 68.00mm |
| Piston Pin | 15.00mm |
| Piston Ring | 1.0mm*1.0mm*2.0mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |

![[Hot Item] Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for PIAGGIO SYM125 SYM150](http://image.made-in-china.com/2f0j00sDTYRNkyrZqj/Scooter-Engine-Parts-Motorcycle-Cylinder-Block-Kit-for-PIAGGIO-SYM125-SYM150.webp)



