Product Details
Basic Info.
Model NO.
SUZUKI LETS50 LETS70
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Two Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
Middle East, Europe, North America
Shipping Port
Ningbo, Guangzhou
Bore diameter
41.00mm/47.00mm
Packing way
Neutral box/customized colour box/metal box
Quality
OE quality/aftermarket quality
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
50000/Year
Packaging & Delivery
Package Size
17.00cm * 17.00cm * 17.00cm
Package Gross Weight
2.000kg
Product Description
Motorcycle Parts Cylinder Block Kit for SUZUKI LETS50 LETS70
| Product Name | Cylinder |
| Model | LETS50/LETS70 |
| Bore Size | 41.00mm/47.00mm |
| Total Height | 79.00mm |
| Face To Face Height | 53.00mm |
| Piston Pin | 10.00mm |
| Piston Ring | 1.2mm*1.2mm |
| Material | Iron |
| Color | Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |




![[Hot Item] High Quality Motorcycle Parts Cylinder Block Kit for SUZUKI LETS50 LETS70](http://image.made-in-china.com/2f0j00tDARsFomQZke/High-Quality-Motorcycle-Parts-Cylinder-Block-Kit-for-SUZUKI-LETS50-LETS70.webp)



