Product Details
Basic Info.
Model NO.
YAMAHA LC135
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Water-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
Southeast Asia,South Asia,Europe,Middle East
Shipping Port
Ningbo,Guangzhou
Bore diameter
54mm/57mm/62mm
Packing way
Neutral box/customized colour box/metal box
Quality
OE quality/aftermarket quality
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
50000/Year
Packaging & Delivery
Package Size
18.00cm * 17.00cm * 15.00cm
Package Gross Weight
1.500kg
Product Description
Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for YAMAHA LC135
| Product Name | Cylinder |
| Model | LC135 |
| Bore Size | 62.00mm |
| Total Height | 95.00mm |
| Face To Face Height | 70.00mm |
| Piston Pin | 14.00mm |
| Piston Ring | 1.2mm*1.2mm*2.5mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |

![[Hot Item] OEM Engine Parts Cylinder Block for YAMAHA LC135 Spark135 Jupiter Mx Motorcycle](http://image.made-in-china.com/2f0j00vLERKHjSnOoG/OEM-Engine-Parts-Cylinder-Block-for-YAMAHA-LC135-Spark135-Jupiter-Mx-Motorcycle.webp)



