Product Details
Basic Info.
Model NO.
CBF125(TITAN125 FAN125)
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
CE
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
South America
Shipping Port
Ningbo, Guangzhou
Quality
A Quality & OEM Quality
Transport Package
Inner Box + 5 Layer Carton
Specification
12pcs/ctn; carton volume; 430x320x220mm
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
80000/Year
Product Description
Motorcycle Spare Part Motorcycle Cylinder Block Kit for Honda CBF125(TITAN125 FAN125)
| Product Name | Cylinder |
| Model | CBF125 / SHINE / KTE / TITAN125 / FAN125 |
| Bore Size | 52.40mm |
| Total Height | 90.50mm |
| Face To Face Height | 62.50mm |
| Piston Pin | 13.00mm |
| Piston Ring | 0.8*0.8*1.5(mm^3) |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |

![[Hot Item] Motorcycle Spare Part Motorcycle Cylinder Block Kit for Honda CBF125(TITAN125 FAN125)](http://image.made-in-china.com/2f0j00hDTGCqQBasbI/Motorcycle-Spare-Part-Motorcycle-Cylinder-Block-Kit-for-Honda-CBF125-TITAN125-FAN125-.webp)



