Product Details
Basic Info.
Model NO.
YAMAHA JY110B 4ST-E1310-00
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
East Asia, Africa, South America
Shipping Port
Ningbo, Guangzhou
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
80000/Year
Packaging & Delivery
Package Size
18.00cm * 17.00cm * 15.00cm
Package Gross Weight
1.500kg
Product Description
Motorcycle Parts Cylinder Block Kit for YAMAHA JY110B
| Product Name | Cylinder |
| Model | JY110-B |
| Bore Size | 49.00mm |
| Total Height | 92.00mm |
| Face To Face Height | 65.00mm |
| Piston Pin | 13.00mm |
| Piston Ring | 1.0mm*1.0mm*2.0mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |

![[Hot Item] OEM Quality Scooter Parts Cylinder Block Kit for YAMAHA JY110B 4ST-E1310-00](http://image.made-in-china.com/2f0j00KPwYzJoFcZbA/OEM-Quality-Scooter-Parts-Cylinder-Block-Kit-for-YAMAHA-JY110B-4ST-E1310-00.webp)



