Product Details
Basic Info.
Model NO.
WH100(GCC100) WH110(GGC110)
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
Southeast Asia,East Asia,Middle East
Shipping Port
Ningbo,Guangzhou
Bore diameter
50mm
Packing way
Neutral box/ customized colour box/ metal box
Quality
OE quality/ aftermarket quality
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
80000/Year
Packaging & Delivery
Package Size
18.00cm * 17.00cm * 15.00cm
Package Gross Weight
2.000kg
Product Description
Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for Honda WH100 (GCC100) WH110 (GGC110)
| Product Name | Cylinder |
| Model | WH100(GCC100)/WH110(GCC110) |
| Bore Size | 50.00mm |
| Total Height | 84.80mm/90.50mm |
| Face To Face Height | 63.80mm/73.00mm |
| Piston Pin | 13.00mm |
| Piston Ring | 1.0*1.0*2.0/0.8*0.8*1.5(mm^3) |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |

![[Hot Item] Scooter Cylinder Kit for Honda BEAT FI WH100 110 (GCC100 110) 12100-KZL-930](http://image.made-in-china.com/2f0j00MsjEBiSaAgUJ/Scooter-Cylinder-Kit-for-Honda-BEAT-FI-WH100-110-GCC100-110-12100-KZL-930.webp)



