Product Details
Basic Info.
Model NO.
WAVE110 (with handle)/ WAVE LARGE
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
East Asia,South America
Shipping Port
Ningbo,Guangzhou
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
80000/Year
Product Description
Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for Honda WAVE110 (with handle) WAVE LARGE
| Product Name | Cylinder |
| Model | WAVE110(with handle)/ WAVE110 LARGE |
| Bore Size | 52.40mm/54.00mm |
| Total Height | 98.00mm |
| Face To Face Height | 78.20mm |
| Piston Pin | 13.00mm |
| Piston Ring | 1.0*1.0*2.0(mm^3) |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |

![[Hot Item] Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for Honda WAVE110 (with handle) WAVE LARGE](http://image.made-in-china.com/2f0j00NHGfBSKdQZbM/Scooter-Engine-Parts-Motorcycle-Cylinder-Block-Kit-for-Honda-WAVE110-with-handle-WAVE-LARGE.webp)



