Product Details
Basic Info.
Model NO.
SRZ150
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
Southeast Asia, East Asia
Shipping Port
Ningbo, Guangzhou
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
80000/Year
Product Description
Motorcycle Spare Part Motorcycle Cylinder Block Kit for YAMAHA SRZ150
| Product Name | Cylinder |
| Model | SRZ150 |
| Bore Size | 57.00mm |
| Total Height | 99.50mm |
| Face To Face Height | 76.80mm |
| Piston Pin | 15.00mm |
| Piston Ring | 0.8mm*0.8mm*1.5mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |

![[Hot Item] Motorcycle Spare Part Motorcycle Cylinder Block Kit for YAMAHA SRZ150](http://image.made-in-china.com/2f0j00ELfYyJMqZScu/Motorcycle-Spare-Part-Motorcycle-Cylinder-Block-Kit-for-YAMAHA-SRZ150.webp)



