Product Details
Basic Info.
Model NO.
CB150(WY150) STD/LARGE
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
East Asia,Europe,Africa,South America
Shipping Port
Ningbo,Guangzhou
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
80000/Year
Product Description
Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for Honda CB150 (WY150) STD LARGE
| Product Name | Cylinder |
| Model | CB150(WY150) STD /LARGE |
| Bore Size | 62.00mm/65.50mm |
| Total Height | 96.00mm/96.80mm |
| Face To Face Height | 68.30mm/69.00mm |
| Piston Pin | 15.00mm |
| Piston Ring | 1.0*1.0*2.5/0.8*0.8*2.8(mm^3) |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |








![[Hot Item] Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for Honda CB150 (WY150) STD LARGE 65.5mm](http://image.made-in-china.com/2f0j00CHFGsNOIMvcU/Scooter-Engine-Parts-Motorcycle-Cylinder-Block-Kit-for-Honda-CB150-WY150-STD-LARGE-65-5mm.webp)



