Product Details
Basic Info.
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
East Asia,Southeast Asia,Europe
Shipping Port
Ningbo,Guangzhou
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
80000/Year
Product Description
Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for Honda Gy6 150 150LARGE1 150LARGE2
| Product Name | Cylinder |
| Model | GY6 150/150 LARGE1/150 LARGE2 |
| Bore Size | 57.40mm/58.5mm/61.00mm |
| Total Height | 90.00mm |
| Face To Face Height | 68.80mm |
| Piston Pin | 15.00mm |
| Piston Ring | 1.0mm*1.0mm*2.0mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |







![[Hot Item] High Quality Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for Honda Gy6 150 150LARGE1 58.5mm 150LARGE2 61mm](http://image.made-in-china.com/2f0j00bLaYdyjgnncQ/High-Quality-Scooter-Engine-Parts-Motorcycle-Cylinder-Block-Kit-for-Honda-Gy6-150-150LARGE1-58-5mm-150LARGE2-61mm.webp)



