Product Details
Basic Info.
Model NO.
QJ250
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Water-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
Middle East, Europe, South Asia, Africa
Shipping Port
Ningbo, Guangzhou
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
80000/Year
Product Description
Motorcycle Accessories Motorcycle Cylinder Block Kit for PIAGGIO QJ250
| Product Name | Cylinder |
| Model | QJ250 |
| Bore Size | 72.00mm |
| Total Height | 103.00mm |
| Face To Face Height | 75.00mm |
| Piston Pin | mm |
| Piston Ring | mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |

![[Hot Item] Motorcycle Accessories Motorcycle Cylinder Block Kit for PIAGGIO QJ250](http://image.made-in-china.com/2f0j00PDYGWVMHCScJ/Motorcycle-Accessories-Motorcycle-Cylinder-Block-Kit-for-PIAGGIO-QJ250.webp)



