Product Details
Basic Info.
Model NO.
YAMAHA F1-ZR V110
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Two Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
East Asia, Africa, South America
Shipping Port
Ningbo, Guangzhou
Bore diameter
52mm
Packing way
Neutral box/customized colour box/metal box
Quality
OE quality/aftermarket quality
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
80000/Year
Packaging & Delivery
Package Size
18.00cm * 17.00cm * 15.00cm
Package Gross Weight
1.900kg
Product Description
OEM Quality Cylinder Kit For YAMAHA F1-ZR Motorcycle FORCE-1 3XA-E1311-00
| Product Name | Cylinder |
| Model | YAMAHA F1-ZR |
| Bore Size | 52.00mm |
| Total Height | 112.00mm |
| Face To Face Height | 89.00mm |
| Material | Iron |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |



![[Hot Item] OEM Quality Cylinder Kit For YAMAHA F1-ZR Motorcycle FORCE-1 3XA-E1311-00 Two Stroke](http://image.made-in-china.com/2f0j00aeDVtHPLJORF/OEM-Quality-Cylinder-Kit-For-YAMAHA-F1-ZR-Motorcycle-FORCE-1-3XA-E1311-00-Two-Stroke.webp)



