Product Details
Basic Info.
Model NO.
FW110/ SUZUKI SMASH TITAN
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
East Asia, Southeast Asia, South America
Shipping Port
Ningbo, Guangzhou
Bore diameter
51mm
Packing way
Neutral box/customized color box/metal box
Quality
OE quality/aftermarket quality
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
50000/Year
Product Description
Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for SUZUKI FW110
| Product Name | Cylinder |
| Model | FW110 |
| Bore Size | 51.00mm |
| Total Height | 96.00mm |
| Face To Face Height | 72.50mm |
| Piston Pin | 14.00mm |
| Piston Ring | 1.0mm*1.0mm*2.0mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |








![[Hot Item] Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for SUZUKI FW110 SMASH TITAN](http://image.made-in-china.com/2f0j00TDfGqyaWYZks/Scooter-Engine-Parts-Motorcycle-Cylinder-Block-Kit-for-SUZUKI-FW110-SMASH-TITAN.webp)



