Product Details
Basic Info.
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
South Asia, Africa
Shipping Port
Ningbo, Guangzhou
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
80000/Year
Product Description
High Quality Bajaj Motorcycle Parts Cylinder Block Kit for BAJAJ150 EW150(Triycle)
| Product Name | Cylinder |
| Model | EW150(Triycle) |
| Bore Size | 61.00mm |
| Total Height | 111.00mm |
| Face To Face Height | 89.00mm |
| Piston Pin | 17.00mm |
| Piston Ring | 1.0mm*1.0mm*2.0mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |

![[Hot Item] High Quality Bajaj Motorcycle Parts Cylinder Block Kit for BAJAJ150 EW150(Triycle) BAJAJ RE205 3W](http://image.made-in-china.com/2f0j00QIARyLBaHjoY/High-Quality-Bajaj-Motorcycle-Parts-Cylinder-Block-Kit-for-BAJAJ150-EW150-Triycle-BAJAJ-RE205-3W.webp)



