Product Details
Basic Info.
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Two Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
South Asia, South America, Africa
Shipping Port
Ningbo, Guangzhou
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
50000/Year
Product Description
Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for SUZUKI AX100
| Product Name | Cylinder |
| Model | AX100 |
| Bore Size | 50.00mm |
| Total Height | 109.00mm |
| Face To Face Height | 81.00mm |
| Piston Pin | 14.00mm |
| Piston Ring | 1.2mm*1.2mm |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver/Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |

![[Hot Item] High Quality Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for SUZUKI AX100](http://image.made-in-china.com/2f0j00FItfoVOgZNbD/High-Quality-Scooter-Engine-Parts-Motorcycle-Cylinder-Block-Kit-for-SUZUKI-AX100.webp)



