Product Details
Basic Info.
Model NO.
C110 WS110 CUB110
Cylinder NO.
1 Cylinder
Stroke
Four Stroke
Cold Style
Air-Cooled
Energy Transformation
Thermal Machine
Certification
ISO9001:2000
Thermal Machine
Internal Combustion Type
Four Stroke Principle
Exhaust Stroke
Main Market
South America
Shipping Port
Ningbo,Guangzhou
Bore diameter
52.4mm
Packing way
Neutral box/customized colour box/metal box
Quality
OE quality/aftermarket quality
Transport Package
Inner Box+5 Layer Carton
Specification
aluminum: 12pc/ctn
Trademark
HSP
Origin
Ningbo, China
HS Code
8409919990
Production Capacity
80000/Year
Packaging & Delivery
Package Size
17.00cm * 17.00cm * 17.00cm
Package Gross Weight
2.000kg
Product Description
Scooter Engine Parts Motorcycle Cylinder Block Kit for Honda C110 WS110 CUB110
Feature:
| Product Name | Cylinder |
| Model | C110 WS110 CUB110 |
| Bore Size | 52.40mm |
| Total Height | 95.00mm |
| Face To Face Height | 69.00mm |
| Piston Pin | 13.00mm |
| Piston Ring | 1.0mm*1.0mm*2.0mm |
| Material | Iron |
| Color | Gray/Black |
| Sample | Free Sample Available |
| Logo | HSP And Customer Logo Available |
| Package | Netural Box Or Customer Designed Color Box |
| Delivery Time | Approximately 20 days |
Plant:
Events:




![[Hot Item] High Quality Motorcycle engine parts Cylinder Block Kit for Honda WS CUB C110](http://image.made-in-china.com/2f0j00dLtYbhVlAFqv/High-Quality-Motorcycle-engine-parts-Cylinder-Block-Kit-for-Honda-WS-CUB-C110.webp)



