Product Details
Basic Info.
Model NO.
9775 REC10WMPB4
Suitable for Car Brands
Jeep
Car Model
Cherokee
Engine Type
2360cc 130kw (Petrol)2360cc 130kw (Petrol)
Type
Distributorless Ignition System
Component
Spark Plug
Certification
TS16949, ISO9001: 2000
Condition
New
Manufacturer Number
Rec10wmpb4
Reference OE/OEM Number
OE T Oyota 90919-01233
Type of Central Electrode
Iridium
Transport Package
Carton
Specification
29*21.5*31
Trademark
HADECO
Origin
China
HS Code
85111000
Production Capacity
20000PCS/Day
Product Description

Spark plug CHAMPION CCH9775
Spark plug
Spark plug (price per 1pcs) fits: CHRYSLER 200; JEEP CHEROKEE, COMPASS; T OYOTA AYGO, AYGO/HATCHBACK, IQ, YARIS, YARIS / VIOS 1.0/1.0LPG/2.4 07.05
| Thread length | 26.5 mm |
| Thread size | M14 mm |
| Thread pitch | 1.25 mm |
| Wrench size | 16.0 mm |
| Tightening torque | 25.0,30.0 Nm |
| Count of electrodes | 1.0 pcs |
| Electrode distance | 1.2 mm |
| Electrode position | 5.0 mm |
| Connector | SAE |
| Price per | 1.0 pcs |
| Type of central electrode | Iridium |
| Manufacturer number | REC10WMPB4 |
Reference:
B OSCH: 0 242 230 618, FR 8 SII 332 X
D ENSO: SK16HR11
N GK: 92145, LZFR5CI11
| BRAND | MODEL | ENGINE | YEAR |
|---|---|---|---|
| T OYOTA | AYGO Hatchback Van (_B1_) | 1KR-FE (1.0 68 HP 50 kW) | 2005-07 - 2014-05 |
| T OYOTA | AYGO (_B1_) | 1KR-FE (1.0 68 HP 50 kW) | 2005-07 - 2014-05 |
| T OYOTA | YARIS (_P9_) | 1KR-FE (1.0 69 HP 51 kW) | 2005-08 - 2011-12 |
| T OYOTA | YARIS / VIOS Saloon (_P9_) | 1KR-FE (1.0 71 HP 52 kW) | 2005-09 - 2013-10 |
| T OYOTA | YARIS (_P9_) | 1KR-FE (1.0 71 HP 52 kW) | 2005-11 - 2010-11 |
| T OYOTA | IQ (_J1_) | 1KR-FE (1.0 68 HP 50 kW) | 2009-01 - 2015-12 |
| T OYOTA | YARIS (_P13_) | 1KR-FE (1.0 69 HP 51 kW) | 2010-12 - |
| JEEP | CHEROKEE (KL) | ED6, EDD (2.4 177 HP 130 kW) | 2013-11 - |
| JEEP | CHEROKEE (KL) | ED6, EDD (2.4 177 HP 130 kW) | 2013-11 - |
| JEEP | CHEROKEE (KL) | ED6, ED8 (2.4 186 HP 137 kW) | 2013-11 - |
| CHRYSLER | 200 Saloon | ED6 (2.4 186 HP 137 kW) | 2014-06 - |
| JEEP | CHEROKEE (KL) | ED6 (2.4 184 HP 135 kW) | 2015-04 - |
| JEEP | COMPASS (MP, M6, MV, M7) | ED6, EDD (2.4 175 HP 129 kW) | 2017-09 - |
| JEEP | COMPASS (MP, M6, MV, M7) | (2.4 150 HP 110 kW) | 2021-05 - |
| T OYOTA | YARIS (_P9_) | 1KR-FE (1.0 69 HP 51 kW) | 2006-01 - 2011-12 |

OEM Reference
| Make | Code |
|---|---|
| JEEP | SP148183AB, SP148183AC |
| T OYOTA | 90919-01233 |



![[Hot Item] Iridium Champion Spark Plugs 9775 / Rec10wmpb4](http://image.made-in-china.com/2f0j00bkdBDIvMyKoL/Iridium-Champion-Spark-Plugs-9775-Rec10wmpb4.webp)







